Jednorázové e-cigarety - Funkčnost, výdrž, recenze

Jednorázové elektronické cigarety jsou na trhu již dlouhou dobu. Nyní však zažívají velký BOOM, stávají se velmi oblíbenou nikotinovou alternativou a výrobci přichází s jednou novou značkou za druhou.

Co je vlastně jednorázová e-cigareta?

Jak název napovídá, jedná se o elektronickou cigaretu na jedno použití. Taková e-cigareta mimo jiné obsahuje baterii o určité kapacitě a nádobu naplněnou e-liquidem s nikotinovou solí (existují i varianty bez nikotinu). Právě kapacita baterie a obsah liquidu určují, jak dlouho e-cigareta vydrží. Jednorázová e-cigareta má obvykle výdrž od 200 až do více než 700 potáhnutí (šluků). Například E-cigarety Aroma King mají kapacitu 700+ potáhnutí.

 

Výdrž je udávána v počtu potáhnutí (šluků) a obvykle se pohybuje mezi 200 - 700ti potahy. 

Jak to funguje? Velmi jednoduše!

Jednorázová e-cigareta je tolik oblíbená zvláště kvůli maximální jednoduchosti. Stačí ji uchopit do ruky a potáhnout, to je vše. Nedobíjí se, nedolévá se e-liquid, nemění se komponenty a vlastně to ani nejde. Dokonce se při šlukování ani nemačká žádné tlačítko jako je to běžné u klasických elektronických cigaret. Není potřeba je zamykat a snesou i velmi nešetrné zacházení. Navíc vypadají velice elegantně!

Co obsahuje e-liquid?

E-liquid obsažený v jednorázových ale i klasických e-cigaretách obsahuje pouze několik složek. Dvě hlavní - Propylenglykol (PG) a rostlinný glycerol (VG).

Propylenglykol je organická sloučenina bez barvy a zápachu a slouží jako hlavní nositel chuti. Propylenglykol se používá například v potravinách, zubních pastách a zdravotnických pomůckách jako konzervant.

Rostlinný glycerol (glycerin nebo glycerol), získaný z rostlinných olejů a stojí za tvořením páry. Používá se především v lécích, šampónech ale i v mnoha potravinářských produktech.

Kombinace těchto dvou látek je ve většině jednorázových e-cigaret obsažena v poměru 50PG/50VG.

Dále e-liquid obsahuje ve většině případů nikotin, nalezneme ale i e-liquidy bez nikotinu. A v poslední řadě potravinářské příchutě nebo-li aromata, kterých nalezneme obrovské množství druhů.

Proč používat jednorázovou e-cigaretu?

Kromě jednoduchosti, kterou jsme si už popsali jsou tyto "jednorázovky" velmi oblíbené pro intenzivní a naprosto skvělé příchutě. To však nemusí platit u každé značky. Na našem e-shopu naleznete několik značek jednorázových e-cigaret, chuťově jsou ale zaručeně na nejvyšší úrovní produkty od značky Aroma King. Ze zkušenosti s prodejem produktů od této značky víme, že kdo ochutná, žasne! Tím nechceme shazovat jiné značky, ale v chuti zkrátka nemají konkurenci!

Důvody jsou tedy jasné, jednoduchost, skvělá chuť a například u produktů Aroma King i opravdu dlouhá výdrž - více než 700 potáhnutí. To jsou zhruba 2-3 krabičky cigaret a tedy jsme na tom i cenově mnohem lépe. Navíc nezpůsobují nepříjemný zápach, naopak příjemně voní.

Závěrem bychom Vám určitě doporučili jednorázové e-cigarety vyzkoušet a to zejména značky Aroma King v řadě Cosmic, kterou naleznete zde. Jde o velmi jednoduchou a chuťově skvělou záležitost, která je bezesporu zdravější variantou klasických cigaret s mnoha výhodami. 

 

 

Používáme ověření věku Adulto