"Chain snuser" - Co je to za pojem? A nejste to právě Vy?

Pojem "Chain snuser" je méně známý a používaný především v komunitě uživatelů švédského orálního tabáku, nebo-li snusu. Tento pojem však zůstává stejný i pro uživatele nikotinových sáčků. A co to tedy znamená?

Chain snuser, nebo-li řetězový uživatel je většinou dlouhodobým uživatelem nikotinových sáčků nebo snusu, který užívá sáčky tím způsobem, že jakmile vyndá jeden sáček, už nasazuje pod ret další. Pauza je pak většinou v době jídla a spánku. Po jídle je samozřejmě povinnost opět nasadit nový sáček.

Takových uživatelů je u nás mnoho a i já k ním patřím. Den chain snusera začíná vložením sáčků pod ret nemalou chvíli po ranní hygieně. Takový sáček obvykle pořádně nakopne. Pauzy mezi sáčky jsou většinou z důvodů jídla a nebo bývají velmi krátké. Den končí vyndáním posledního sáčků z pod rtu a krátce potom uživatel usíná. Za celý den obvykle takový uživatel spotřebuje kolem 7-10ti sáčků.

Problémy s řetězovým užíváním

Užívání nikotinových sáčků může způsobit určité komplikace, které mohou být jejich častějším užíváním vážné. Většina uživatelů, kteří užívají nikotinové sáčky každý den a celý den si stěžují především na podrážděné dásně. Respektive podrážděné dásně na místě, kde sáček vkládají. Dále uživatele často trápí bolesti hlavy či únava.

Rady a tipy pro zmírnění problémů spojených s častým užíváním

Za dobu mého užívání jsem přišel na spoustu tipů, jak užívat nikotinové sáčky a předejít či snáze vyřešit komplikace spojené s užíváním.

Podrážděné dásně

Podrážděné dásně na místě, kde jsme zvyklí sáčky vkládat jsou častým problémem. Většinou se však toto místo zahojí přes noc a druhý den je opět připraveno k použití. Nemusí to ale být pravidlem. Pro rychlejší a jednodušší hojení zasaženého místa jsou velmi dobrým pomocníkem glycerinové tyčinky, které zakoupíte snad v každé lékárně. Zvlhčují sliznici a zrychlují tak hojení!

Bolesti hlavy a únava

Při řetězovém užívání nikotinových sáčků je velmi dobré po vyndání sáčků a před nasazením dalšího vypít ideálně sklenici vody, alespoň 250ml. Ideálně i vypláchnout vodou ústa a především místo kde byl sáček. Díky tomu se bolesti hlavy či únava dostaví jen zřídka nebo vůbec. Pokud si po každém sáčků důkladně vypláchnete ústa, podrážděné dásně Vás budou trápit mnohem méně častěji.

Samozřejmě je také dobré si dát mezi každým sáčkem pauzu, ale z vlastní zkušenosti vím, že to není tak jednoduché.

Doba ponechání sáčku pod rtem

Většina výrobců nikotinových sáčků udává, aby byl sáček pod rtem maximálně po dobu půl hodiny. To můžeme doporučit uživatelům, kterým stačí pár sáčků denně.. Řetězovým uživatelům však doporučujeme nechat sáček pod rtem co nejdéle to půjde. Často se mi stává, že na sáček pod rtem zapomenu a vyndám až po hodině, hodině a půl. To je doba, za kterou bych podle výrobce zvládl sáčky 3. Nikotinové sáčky sice po půl hodině opravdu přestávají dodávat tělu nikotin a jsou v podstatě zbytečné. Pro nás je ale důležité mít něco pod rtem a takový pocit většinou na pár desítek minut postačí. Díky tomu vystavíte své tělo mnhem menší denní dávce nikotinu a navíc Vám sáčky vydrží déle!

Před spaním

Váš poslední sáček zkuste vyndat alespoň půl hodiny před spaním a poté se pořádně napijte vody. Určitě se Vám poté bude usínat lépe a Váš spánek bude kvalitnější.

Používáme ověření věku Adulto