Jednorázové e-cigarety - Test a srovnání značek

Jednorázové e-cigarety se stávají velmi oblíbenými a to zejména kvůli jednoduchosti, díky které se užijete bezstarostného kouření. Jednorázových e-cigaret je na trhu spousta, v nabídce je mnoho značek a každá z nich nabízí velké množství příchutí. Tyto e-cigarety se však od sebe kromě ceny a příchutí liší ještě dalšími parametry. V tomto článku se můžete těšit na test a srovnání značek jednorázových e-cigaret jako je Aroma King, Killa Switch. Salt Switch, Nasty, X4, Frumist nebo Nick One.

AROMA KING

Začněme raději značkou, kterou máme rádi a je velmi oblíbená. Také jsme první, kdo jednorázové e-cigarety Aroma King představil v Česku a na Slovensku. S touto značkou máme největší zkušenost a tak se o ní můžeme rozepsat o něco více.

Jednorázové e-cigarety Aroma King nabízí několik kategorií, všechny mimochodem naleznete u nás na e-shopu.. Jsou to kategorie: Regular, Hybrid, Cosmic a Hookah.

Regular a Hybrid jsou zvláštní tím, že jsou dodávaný s přídavnými filtry, které mají jedinou funkci, co nejvíce napodobit pocit z kouření klasických cigaret či například IQOS zařízení. Kategorie Cosmic nebo Hookah už jsou bez filtrů, je zde plastový náhubek, skrze který se vapuje. E-cigarety řady Hookah jsou bez nikotinu a dá se tedy říci (dokonce i výrobce toto uvádí), že se jedná spíše o elektronickou vodní dýmku. E-cigarety Aroma King mají kapacitu potáhnutí od 500+ (Regular) až po 700+ potahů (Hybrid, Cosmic, Hookah). 

Obsah nikotinu je u všech kategorií e-cigaret Aroma King (kromě Hookah - bez nikotinu) stejný a to 20 mg/ml (2%). Přesto však pocitově působí jinou silou. Je to proto, že je v každé kategorii použita jiná žhavící hlava. Tedy Aroma King Regular působí slabším dojmem a jsou tak vhodné i pro začínající uživatele. Zatímco Aroma King Cosmic působí silným dojmem, hlavně tedy ze začátku a jsou tak určené spíše pro zkušenější. Kategorie Aroma King Hybrid je někde mezi tím.

Absolutní dominantou jednorázových e-cigaret Aroma King je jejich chuť. Jsou totiž chuťově velmi výrazné a intenzivní. Je pravda, že spíše než na nikotinu si u e-cigaret Aroma King vytvoříte závislost na chuti. Všechny příchutě jsou opravdu povedené a výborné. Chuť je tak intenzivní, že ji po potáhnutí ještě dlouho cítíte v ústech. Většina jednorázových e-cigaret je s přídavkem ICE, to znamená, že je chuť chladivá. U značky Aroma King není chladivost tak vysoká v porovnání s konkurencí, je spíše příjemná. 

V našem testu jsou jednorázové elektronické cigarety Aroma King absolutním vítězem a to ve všech směrech. 

Aroma King - Shrnutí:

Kapacita potáhnutí: 500+ - 700+
Cena: 169 - 189,-
Nabídka příchutí: 10/10
Hodnocení chutí: 10/10
Chladivý efekt: Jemný
Naše doporučení: ROZHODNĚ DOPORUČUJEME!

Aroma King jednorazova e-cigareta blueberry ice cosmic 700 potahnuti-min

 

KILLA SWITCH

Jednorázové e-cigarety KILLA SWITCH v naší nabídce naleznete také. Obsah nikotinu je 20 mg/ml (2%) a kapacita potáhnutí je 450+. V nabídce naleznete velké množství příchutí. Co se chuti týká, je zde oproti e-cigaretám Aroma King značný rozdíl. KILLA SWITCH je spíše chladivá a to opravdu hodně, po několika potáhnutí ucítíte silnější chladivý pocit v krku. Tedy chladivý efekt zde rozhodně dominuje nad chutí, která je cítit tak z 20-30%, záleží na příchutí. Pro někoho toto může být ovšem výhodou, ne každý má rád výraznou chuť. Někdo je raději za požitek nikotinu pouze s jemnou chutí, která je upozaděna. Jednorázové e-cigarety KILLA SWITCH disponují plastovým náústkem a jsou drobnějšího vzhledu než e-cigarety Aroma King.

KILLA SWITCH - Shrnutí:
Kapacita potáhnutí: 450+
Cena: 169,-
Nabídka příchutí: 8/10
Hodnocení chutí: 6/10
Chladivý efekt: Dominantní
Naše doporučení: Doporučujeme uživatelům, kteří vyhledávají méně výraznou chuť a nevadí jim silný chladivý efekt.

Killa switch jednorazova ecigareta lychee ice-min

SALT SWITCH

Jednorázové e-cigarety SALT SWITCH naleznete v naší nabídce také. Obsah nikotinu je opět stejný a to 20 mg/ml (2%) a kapacita potáhnutí je 450+. Tyto e-cigarety jsou jak vzhledem tak chutí velmi podobné e-cigaretám KILLA SWITCH s rozdílem, že v nabídka SALT SWITCH je mnohonásobně pestřejší. Stejně jako u e-cigaret KILLA SWITCH je i u této značky dominantní zejména efekt chlazení a chuť je zhruba na 20-30% podle dané příchuti. 

SALT SWITCH - Shrnutí:
Kapacita potáhnutí: 450+
Cena: 169,-
Nabídka příchutí: 10/10
Hodnocení chutí: 6/10
Chladivý efekt: Dominantní
Naše doporučení: Doporučujeme uživatelům, kteří vyhledávají méně výraznou chuť a nevadí jim silný chladivý efekt.

salt-switch-coconut-jednorazova-elektronicka-cigareta-kokos

 

FRUMIST

Jednorázové e-cigarety FRUMIST v naší nabídce nyní nenaleznete a po vyzkoušení určitě ani v budoucnu. Obsah nikotinu je 20 mg/ml (2%) a kapacita potáhnutí je až 500+. To je v pořádku. Co nás ale bohužel neoslovilo, je chuť.. Není zde ani chladivý efekt ani tolik té chuti. Testovali jsme příchuť Passion Fruit (na obrázku) a pouze pomocí chuťových pohárků bychom určitě tuto chuť neuhodli. Je zde cítit poměrně vysoká sladkost a tím to bohužel končí. Disponují plastovým náústkem a jsou velmi drobné - zhruba 6-7 cm vysoké a +- 1cm v průměru. V tom je určitě velká výhoda..

FRUMIST - Shrnutí:
Kapacita potáhnutí: 500+
Cena: 129,-
Nabídka příchutí: 7/10
Hodnocení chutí: 3/10
Chladivý efekt: Minimální
Naše doporučení: Spíše nedoporučujeme

 e-cigareta FRUMIST

HYPPE PLUS

Testovali jsme jednorázovou e-cigaretu značky HYPPE PLUS s příchutí Virginia tobacco a obsahem nikotinu 20 mg/ml (2%). E-cigareta je dodávána v moc povedeném plastovém pouzdru a sama e-cigareta vypadá velmi dobře. Je tenká, z kvalitních materiálů a disponuje plastovým náústkem. Kapacita potáhnutí je až 400 potahů. Testovaná chuť nemá chladivý efekt ale sama o sobě je výrazná a chutná velmi dobře, za to rozhodně palec nahoru! Nabídka příchutí již zase tak velká není, ale určitě bychom si z ní vybrali. Do budoucna o této značce určitě popřemýšlíme! :-)

HYPPE PLUS - Shrnutí:
Kapacita potáhnutí: 400+
Cena: 119,-
Nabídka příchutí: 7/10
Hodnocení chutí: 8/10
Chladivý efekt: Minimální
Naše doporučení: Spíše doporučujeme

hyppe plus virginia tobacco

 

NASTY

Jednorázové e-cigarety NASTY se od ostatních e-cigaret rozhodně liší svým vzhledem. Jsou placaté a připomínají e-cigarety JUUL. Obsah nikotinu je 20 mg/ml (2%) a kapacita potáhnutí je až 300 potažení. Testovali jsme příchuť Black Currant Cotton Candy a bohužel je namístě říci, že je to naprostý propadák. Chuť je zde cítit tak z 10ti % a to ještě s velkou dávkou soustředění. Chladivý efekt je 0. Vzhledově jsou poměrně povedené ale to je tak všechno. E-cigarety NASTY jsou za nás velké zklamání..

NASTY - Shrnutí:
Kapacita potáhnutí: 300+
Cena: 139,-
Nabídka příchutí: 7/10
Hodnocení chutí: 2/10
Chladivý efekt: Minimální
Naše doporučení: Nedoporučujeme

nasty blackcurrant

 

NICK ONE

Jednorázová e-cigarety NICK ONE je vzhledově celkem zajímavá. Tvarem připomíná klasickou cigaretu, jen o něco delší. Kapacita potáhnutí je více než 500 potahů a obsah nikotinu je oproti ostatním o něco slabší - 16 mg/ml (1,6%) I přesto jsou pocitově poměrně silné. V testu máme chuť zelené jablko, která je mimochodem má oblíbená. Zklamání se bohužel opět dostavilo. Jablko zde cítit rozhodně je, ale nejedná se vůbec o nic příjemného. Chuť je nahořklá a zanechá v ústech podivnou pachuť. E-cigareta NICK ONE se také oproti ostatním kouří s větším odporem a je potřeba potáhnout mnohem razantněji. I přesto však nevydechnete téměř žádný kouř.

NICK ONE - Shrnutí:
Kapacita potáhnutí: 500+
Cena: 129,-
Nabídka příchutí: 8/10
Hodnocení chutí: 2/10
Chladivý efekt: Minimální
Naše doporučení: Nedoporučujeme

nick one apple

 

X4

Jednorázové e-cigareta X4 je nejmenší ze všech testovaných a snadno byste si ji popletli s flashkou. Obsah nikotinu je 18 mg/ml (1,8%) a kapacita potáhnutí je zhruba 300 potahů. Záměrně jsme si nechali tuto e-cigaretu na konec našeho testu. Říká se, to nejlepší nakonec.. Zde ale platí naprostý opak. Testovaná příchuť tabák - chuť zde není takřka žádná, při velkém, ale opravdu velkém snažení ucítíte spíše chuť spálené hlavy. Pocit ze síly nikotinu je naprosto minimální. Kouřit tuto e-cigaretu je asi stejné, jako když dýcháte. Pocit z kouření není ale absolutně žádný. Jedinou výhodou může být, že Vás tato e-cigareta odnaučí kouřit..

X4 - Shrnutí:
Kapacita potáhnutí: 300+
Cena: 139,-
Nabídka příchutí: 1/10
Hodnocení chutí: -17/10
Chladivý efekt: Minimální
Naše doporučení: Nedoporučujeme..
Nebo možná doporučujeme pro zasmání, vyzkoušejte e-cigaretu X4 a pro porovnání e-cigaretu od značky Aroma King. Neuvěříte rozdílu..

X4-Tobacco-min

 

Jednorázových e-cigaret je na trhu samozřejmě mnohem více značek. My jsme testovali především ty, které máme v nabídce a také ty značky, které jsou u nás nejprodávanější. Naprosto objektivně musím říct, že e-cigarety značky Aroma King jsou diametrálně jinde, než je veškerá konkurence. Ano, jsou o něco dražší, za tu cenu ale máte mnohem vyšší počet potáhnutí a hlavně naprosto odlišný rozměr v požitku z kouření.

 

Používáme ověření věku Adulto