Obsah nikotinu jako jediný ukazatel síly? Určitě NE!

Obsah nikotinu není jediným ukazatelem toho, jak budou sáčky ve skutečnosti silné. Je třeba hledět na více faktorů, které pocitovou sílu ovlivňují. Ty hlavní si představíme v tomto článku!

Hmotnost sáčku

U nikotinových sáčků je obsah nikotinu udáván v miligramech nikotinu na jeden gram hmotnosti sáčku, například tedy 20 mg/g. Takových 20 miligramů už je porce, která dokáže naložit i těm zkušenějším. Je ale třeba vzít v potaz, jakou hmotnost má jeden sáček, to je většinou kolem 0,5 gramů. V tomto případě je najednou síla poloviční a 10 mg už zvládají i pokročilý uživatelé.

Příchuť

Ač se to nemusí zdát, příchuť zásadně ovlivňuje sílu nikotinových sáčků. Respektive ovlivňuje to, jak sílu nikotinu vnímáme. Příchuť, která má na svědomí největší boost síly je ta mentolová. Mentolové sáčky z velké části pálí pod rtem (intenzita záleží na obsahu a druhu této složky) a díky tomu má uživatel pocit, že sáček pracuje. On to vlastně není jen pocit, mentol totiž dokáže pokožku podráždit a tím způsobí vyšší vstřebání nikotinu do těla. Uživatel poté cítí nikotinový "kick" mnohem intenzivněji a déle. Podobně jako mentol funguje i citronová/limetková příchuť ale v o trochu nižší intenzitě. Ostatní příchutě jako je například káva, lesní plody, borůvka apod. tento efekt nezpůsobují.

Poslední dobou se však často setkáváme s novým druhem nikotinových sáčků, které nabízí nějakou příchuť, například borůvku a k té je přidán mentol. Mentol však v chuti není cítit, je tam proto, aby sáčky působily čerstvěji a pálivěji pod rtem, což má za následek efekt intenzivnější síly nikotinu. Značky se kterými se s tímto můžete setkat jsou například VID, VOLT nebo V&YOU řady BOOST+.

Složení

Většina nikotinových sáčků je na stejném základu - celulóza, sůl, voda a samozřejmě nikotin. Dále jsou obsaženy různá aromata, stabilizátor, sladidla, zvlhčovadla. Jednotlivé látky jsou však již různé a v různých dávkách, proto vyjma nikotinu rozhodují o následné pocitové síle také. Ne však nijak zásadně.

Závěr

Jaká je skutečná síla nikotinových sáčků je velmi důležité a při výběru by to mělo být tím zásadním, podle čeho vybírat. Nedejte tedy pouze na "papírovou" hodnotu síly, ale zjistěte si, jaký obsah nikotinu má 1 sáček, pro jakou skupinu uživatelů je doporučený a jakou má příchuť. Vše naleznete u detailu produktu. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat!

 

 

Používáme ověření věku Adulto