Jednorázové e-cigarety - Jak užívat, tipy a triky!

Jednorázové e-cigarety jsou neskutečně oblíbené, hlavními důvody je jednoduchost používání a chuť, která je ve většině případů nesrovnatelná s klasickými e-liquidy pro e-cigarety.

Jak užívat jednorázové e-cigarety?

Toto téma není na dlouhé psaní, jednodušší to už snad asi nebude. E-cigaretu stačí pouze rozbalit, sundat gumové krytky (krytky ihned nevyhazujte, brzy se dozvíte proč!), uchopit e-cigaretu, vložit mezi rty a potáhnout. Nic se zde nemačká, e-cigareta se spustí sama při proudění vzduchu. Poté si už stačí pouze užívat skvělé chuti, popřípadě nikotinového opojení.

Na co si dát u jednorázových e-cigaret pozor?

Pozor bychom si u jednorázových e-cigaret měli dát především na dvě věci - žhavící hlavu a na baterii.

Žhavící hlava

Stejně jako u klasických e-cigaret tak i u jednorázových platí, že je zde potřeba přistupovat s jistou opatrností, aby e-cigareta vydržela co nejdéle. Nejchoulostivější místo u e-cigaret je žhavící hlava, která se může jednoduše spálit, což je potom poznat především na chuti. Hlava se může spálit při dlouhém potáhnutí z e-cigarety, jak dlouhé by mělo být, to záleží. Tyto e-cigarety jsou však určeny především pro kuřáky, kteří hledají klidné kouření a nepotřebují k tomu plodit dým jako sopka. Délka potahů takového uživatele trvá přibližně 3-5 vteřin, to žhavící hlava v pohodě zvládne. Potažení delší než je 10-15 vteřin už by ale pro hlavu mohlo být kritické a dále by se to projevilo na chuti, která by se zdála spálená.

Stejně tak jako na délku potáhnutí bychom si měli dávat pozor na četnost potahů. Dlouhé nebo krátké potahy provedené několikrát v řadě a krátce po sobě by mohly pro žhavící hlavu e-cigarety znamenat přehřátí a následné spálení.

Baterie

Ta je u jednorázových e-cigaret obzvláště klíčová, jelikož není možné ji dobít. Aby nám e-cigareta vydržela co nejdéle, je třeba dávat pozor, abychom e-cigaretu nevystavovali takovým teplotám, které by mohli její kapacitu ohrozit. Jedná se zejména o minusové teploty v zimě nebo příliš velké horko v létě. Ideální je pro baterie jednorázových e-cigaret pokojová teplota, samozřejmě ale baterie zvládne bez újmy na její kapacitě zimu i teplo, všeho ale s mírou.

Na závěr několik tipů a triků aby nám jednorázová e-cigareta vydržela co nejdéle!

Jednorázové e-cigarety vydrží dlouho, od 400+ do 700+ potáhnutí, což může být stejné jako 2-3 krabičky klasických cigaret. Aby ale opravdu vydrželi tolik, nebo ještě něco víc je potřeba dodržovat několik zásad a vyvarovat se určitým věcem, jak jsme si již popsali v tomto článku.

- Abychom předešli spálení žhavící hlavy, je potřeba nedělat příliš dlouhé potahy a příliš často po sobě. Ideální je tak mít otevřené ideálně 2 e-cigarety najednou a kouřit z nich střídavě.

- Nenechávat e-cigaretu v extrémních teplotách, na mraze či na přímém slunečním záření. Ideální je pokojová teplota.

- Jednorázové e-cigarety v sobě mají zabudovanou nádobku obsahující e-liquid, tedy směs díky které cítíte chuť, vzniká kouř a dostává se nám do těla nikotin. Tato tekutina vyprchává, sice velmi, velmi pomalu ale přeci. Poté je cítit jistá ztráta na intenzitě chuti a síly nikotinu. Tomu lze do velké míry a dost jednoduše předejít. Jak? Pamatujete si ještě radu ze začátku článku, abyste hned nevyhazovali ty gumové zátky? :-) Když víte, že e-cigaretu nebudete nějakou dobu používat, například když jdete spát, je dobré ji opět zazátkovat. Docílíte potom toho, že chuť bude stále intenzivní a fresh jako když jste e-cigaretu právě rozbalili. Stejně tak síla nikotinu bude takřka nezměněna.

- Nedávejte e-cigaretu ochutnat svým známým a kamarádům, nebudou Vám ji chtít vrátit! :-)

- Když dosáhnete maxima kapacity baterie a e-liquidu u jednorázové e-cigarety, přestane fungovat a dá Vám to najevo zablikáním diody. V 99% případů to však nebývá ještě úplný konec a když ji necháte chvíli odpočinout, je možné z ní ještě takových 20-30 potahů vyždímat. Je však potřeba aplikovat odpočinkový režim zhruba každé 2-4 potahy.

Používáme ověření věku Adulto