Nikotinové sáčky nepatří do rukou dětem!

Nikotinové sáčky se stávají čím dal více oblíbenými. Pro mnohé je to alternativa kouření, nebo alternativa žvýkacího tabáku. Nikotinové sáčky přináší výhody v diskrétnosti, jednoduchém použití a cenové dostupnosti. Bohužel se ale stávají trendem i u dětí, pro které mohou být opravdu velmi nebezpečné!

Děti užívají nikotinové sáčky převážně z frajeřiny, jako tomu bylo dříve s klasickými cigaretami. Bohužel si tak zadělávají na velké riziko závislosti a dalších možných zdravotních komplikací. 

Nikotinové sáčky rozhodně nepatří do rukou osobám mladším 18ti let a proto je u každé objednávky při jejím doručování/vyzvedávání z výdejního místa kontrolován věk.

Naši zákazníci to samozřejmě moc dobře vědí, tímto článkem však chceme apelovat hlavně na rodiče, kteří nikotinové sáčky znát nemusí. Proto je potřeba je s nikotinovými sáčky seznámit.

Jak nikotinové sáčky vypadají a jak odhalit jejich užívání?

Nikotinové sáčky jsou malé bíle polštářky, které se vkládají pod ret. Balení je v 99% případů plastová krabička ve tvaru puku různých barev a značek. Odhalit zda vaše dítě užívá sáčky je rohodně těžší než odhalit zda kouří. Sáčky jsou pod rtem takřka neviditelné a neprodukují kouř ani zápach. Máme pro Vás však několik tipů, které by mohli pomoci odhalit užívání nikotinových sáčků.

· Kromě zvýšených výdajů můžete zpozorovat například častější odplivování.
· Následkem působení nikotinu mohou být také častější bolesti hlavy, nevolnost nebo podrážděnost.
· Použitý šáček je třeba vyhodit, je velká pravděpodobnost, že budou v koši.
· Sáčky se nejčastěji vkládají pod horní ret a občas je možné sáček zpozorovat, nejčastěji při mluvení.
· Také pohled na kapsy může dost prozradit - tvar puku může být dobře viditelný u kapes u kalhot. 
· Můžete také zpozorovat menší chuť k jídlu.
· Při užívání nikotinových sáčků může dojít k podráždění dásní.

Prevence

Seznamte se s nikotinovými sáčky a především si o nich promluvte z Vašimi dětmi. Potřeba vyzkoušet něco nového je velká a především když to vidí u kamarádů. Je tedy určitě lepší, když sáčky vyzkouší pod Vaším dohledem. Vysvětlete svým dětem jak účinkuje nikotin a zdůrazněte jeho negativa. 

Nikotinové sáčky a další výrobky obsahující nikotin nepatří do rukou dětem a mělo by pro ně být nemožné tento produkt sehnat. To je však naivní představa a pokud bude chtít, cestu si k tomu vždy najde. Nejdůležitější je tedy to, abyste Vy jako rodiče o těchto produktech věděli a znali je. Až poté můžete užívání dětmi odhalit a poučit je.

 

Používáme ověření věku Adulto