Nikotinové sáčky nepatří do rukou dětem!

Nikotinové sáčky se stávají čím dal více oblíbenými. Pro mnohé je to alternativa kouření, nebo alternativa žvýkacího tabáku. Nikotinové sáčky přináší výhody v diskrétnosti, jednoduchém použití a cenové dostupnosti. Bohužel se ale stávají trendem i u dětí, pro které mohou být opravdu velmi nebezpečné!

Děti užívají nikotinové sáčky převážně z frajeřiny, jako tomu bylo dříve s klasickými cigaretami. Bohužel si tak zadělávají na velké riziko závislosti a dalších možných zdravotních komplikací. 

Nikotinové sáčky rozhodně nepatří do rukou osobám mladším 18ti let a proto je u každé objednávky při jejím doručování/vyzvedávání z výdejního místa kontrolován věk.

Naši zákazníci to samozřejmě moc dobře vědí, tímto článkem však chceme apelovat hlavně na rodiče, kteří nikotinové sáčky znát nemusí. Proto je potřeba je s nikotinovými sáčky seznámit.

Jak nikotinové sáčky vypadají a jak odhalit jejich užívání?

Nikotinové sáčky jsou malé bíle polštářky, které se vkládají pod ret. Balení je v 99% případů plastová krabička ve tvaru puku různých barev a značek. Odhalit zda vaše dítě užívá sáčky je rohodně těžší než odhalit zda kouří. Sáčky jsou pod rtem takřka neviditelné a neprodukují kouř ani zápach. Máme pro Vás však několik tipů, které by mohli pomoci odhalit užívání nikotinových sáčků.

· Kromě zvýšených výdajů můžete zpozorovat například častější odplivování.
· Následkem působení nikotinu mohou být také častější bolesti hlavy, nevolnost nebo podrážděnost.
· Použitý šáček je třeba vyhodit, je velká pravděpodobnost, že budou v koši.
· Sáčky se nejčastěji vkládají pod horní ret a občas je možné sáček zpozorovat, nejčastěji při mluvení.
· Také pohled na kapsy může dost prozradit - tvar puku může být dobře viditelný u kapes u kalhot. 
· Můžete také zpozorovat menší chuť k jídlu.
· Při užívání nikotinových sáčků může dojít k podráždění dásní.

Prevence

Seznamte se s nikotinovými sáčky a především si o nich promluvte z Vašimi dětmi. Potřeba vyzkoušet něco nového je velká a především když to vidí u kamarádů. Je tedy určitě lepší, když sáčky vyzkouší pod Vaším dohledem. Vysvětlete svým dětem jak účinkuje nikotin a zdůrazněte jeho negativa. 

Nikotinové sáčky a další výrobky obsahující nikotin nepatří do rukou dětem a mělo by pro ně být nemožné tento produkt sehnat. To je však naivní představa a pokud bude chtít, cestu si k tomu vždy najde. Nejdůležitější je tedy to, abyste Vy jako rodiče o těchto produktech věděli a znali je. Až poté můžete užívání dětmi odhalit a poučit je.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení