SPOTŘEBNÍ DAŇ ⚠️

Vážení zákazníci,

pravděpodobně již víte o spotřební dani, která se bude nově vztahovat i na náplně do e-cigaret a nikotinové sáčky. Tento zákon vyšel v platnost 1.1.2024 a od této chvíle běží 9-ti měsíční přechodné období, ve kterém je možné prodávat neokolkované zboží. Do 31.3.2024 je stále možné zásobit se neokolkovanými, tedy nezdaněnými produkty. Prodej těchto zásob bude trvat nejpozději do 30.9.2024, poté již bude možné prodávat pouze okolkované zboží.

Na tuto situaci jsme se připravili a máme tak pro Vás nachystané dostatečné zásoby, abyste mohli produkty zakoupit ještě za staré ceny. Je však možné, že se některý z produktů vyprodá dříve, po jeho doskladnění již bude muset být cena vyšší o spotřební daň. Postupně tak budeme ceny produktů zvyšovat o částku spotřební daně.

SPOTŘEBNÍ DAŇ 2024

- Náplně do e-cigaret  ..... 2,5 Kč/ml (bez DPH)

- Nikotinové sáčky         ..... 0,4 Kč/g (bez DPH)

Jakých produktů se bude spotřební daň týkat:

- e-liquidy
- báze a boostery
- příchutě
- jednorázové e-cigarety a předplněné cartridge
- konopné vaporizéry a náhradní cartridge
- nikotinové sáčky

Spotřební daň se týká vypsaných výrobků a to s obsahem ale i bez obsahu nikotinu.

Příklad nových cen:

Jednorázová e-cigareta, obsahuje 2ml e-liquidu = 2 x 2,5 Kč = 5 Kč + 1 Kč DPH = + 6,-. Pokud byla původní cena jednorázové e-cigarety např. 179, nová cena se spotřební daní bude 185,-.

E-liquid obsahuje 10ml e-liquidu = 10 x 2,5 = 25 Kč + 5 Kč DPH = 30,-. Cena e-liquidů tak naroste o 30,-.

Nikotinové sáčky, balení obvykle obsahuje zhruba 15 g = 15 x 0,4 Kč = 6 Kč + 1 Kč DPH = 7 Kč. Cena nikotinových sáčků tak naroste zhruba o 7 Kč.

Zdražení pro další roky

Výše vypsané ceny však platí pouze pro rok 2024. Tato spotřební daň se bude postupně zvyšovat až do roku 2027, každý rok o 2,5 Kč/ml náplně a 0,4 Kč/g nikotinových sáčků.

Momentálně tak platí, že do 30.9.2024 můžete zakoupit produkty ještě bez spotřební daně, za staré ceny. Pokud však v tomto přechodném období dobjdou zásoby nám, nebo dodavateli, po jejich naskladnění již bude u produktů nová cena.

Doporučujeme Vám tak vytvořit si určité zásoby, abyste měli produkty zakoupené ještě za staré ceny.

Používáme ověření věku Adulto